SMF200CA Diotec Semiconductor
TVS, SOD-123FL, 150°C, 200W, 200V, Bidir
SKU: SMF200CA
Categories: Protection (TVS/ESD), Transient Voltage Suppressor Diodes
Producer: Diotec
Product Features
| Breakdown Voltage | |
| VBRmin | 224.00 V |
| VBRmax | 247.00 V |
| @ IT | 1 mA |
| Stand-off Voltage | |
| VWM | 200.0 V |
| Peak Pulse Power Dissipation | |
| PPPM | 200 W |
| Junction Temperature | |
| Tjmax | 150 °C |
| Maximum Reverse Current | |
| ID @ VWM | 1 µA |
| Maximum Clamping Voltage | |
| VC | 321.00 V |
| @ IPPM | 0.62 A |
| Junction Capacitance | |
| VC | 321.00 V |
| @ IPPM | 0.62 A |
Related products
Protection (TVS/ESD)
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 33V, Bidir
Protection (TVS/ESD)
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 26V, Unidir, AEC-Q101
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 30V, Bidir
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 40V, Bidir
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 36V, Bidir
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 36V, Bidir, AEC-Q101
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 28V, Bidir
TVS, SMC, 150°C, 1500W, 30V, Unidir, AEC-Q101